Inkoustové Srdce

1. ledna 2013 v 18:47 | Lia |  Filmy a Seriály
Ahoj píšu článek na 1.1 2013 protože já tu nebudu je to zase film opět fantasy Inkoustové Srdce .


Dobrodružný film N/VB/USA (2008). Restaurátor starých knih Mortimer Folchart má zvláštní schopnost - když čte příběh, postavy přímo vystupují ze stránek. Nevědomky tak oživí postavy z knihy Inkoustové srdce a jeho žena uvízne ve fantastickém příběhu. Aby ji dostal zpět, musí zakročit dříve, než zlo z Inkoustového světa zahubí svět skutečný. (95 min)


Už od začátku světa okouzlovali vypravěči své posluchače. Vyskytují se však i jedinci, kteří když čtou nahlas, dokáží postavy přivést k životu. Většina těchto Kouzelných jazyků, své schopnosti raději drží v tajnosti. Mortimer Folchart si svůj dar uvědomil až v okamžiku, kdy z knihy nazvané Inkoustové srdce přivolal do našeho světa nelítostného vraha a banditu Kozoroha, jeho poskoka Basta a nakonec Pražprsta, kejklíře s magickými schopnostmi. Bohužel ve stejném okamžiku zmizela Mortimerova milovaná manželka Resa v knize. Od té doby Mortimer po celém světě hledá další výtisk Inkoustového srdce, aby mohl svou ženu vrátit zpět. O dvanáct let později společně s dcerou Meggie na knihu narazí v jednom evropském antikvariátě. Současně se však objeví Pražprst, který se chce vrátit do knihy, ke své rodině. Když mu Mortimer odmítne pomoci a uprchne před ním, udělá zoufalý kejklíř chybu a obrátí se na Kozoroha. Ten se bezohledně zmocní Mortimera, Meggie i její tety Elinor a uvězní je v podzemí svého hradu. Chce, aby mu přičetl z knih pohádkové poklady a současně se zbaví jeho výtisku Inkoustového srdce, aby zabránil možnosti, že ho pošle zpět do jeho světa. Zoufalý Pražprst, kterého Kozoroh podvedl, pomůže Mortimerovi a jeho rodině uprchnout. Jejich jedinou nadějí je najít spisovatele Fenoglia, který Inkoustové srdce napsal. On jediný by ještě mohl mít výtisk vzácné knihy. USA - Velká Británie - Německo 2008, dobrodružný fantasy. Hrají Brendan Fraser, Sienna Guillory, Eliza Bennett, Paul Bettany, Helen Mirren, Andy Serkis, Matt King a další. Režie Iain Softley : Zdroj:
http://relax.lidovky.cz/tv-program.asp?den=2012-12-30&slovo=Inkoustov%E9+srdce


Vlastnímy Slovy : Fantasy film Inkoustové srdce mě docela nedchnul i když jsem ho nedokoukala celý je to velice zajímavý americký film . Je to fantasy a to se mi dost u filmu líbí že je to neobyčejné a magické .


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Camilla Camilla | E-mail | Web | 1. ledna 2013 v 20:13 | Reagovat

Vau !!!! Tak to si musím stáhnou a kouknout se na to. Díky za skvělý tip :)

2 Déé Déé | 1. ledna 2013 v 20:39 | Reagovat

Miluju články s recenzí! :)
Tenhle film sem ještě neviděla :O konečně něco! :D musím si ho hned stáhnout!

3 N. N. | Web | 1. ledna 2013 v 20:52 | Reagovat

Vypadá to suprově, zítra si ho asi stáhnu ^.^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama